İptal ve İade Koşulları

İPTAL VE İADE KOŞULLARI

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek isterseniz, teslim aldığınız tarihten itibaren 7 gün içinde iade edebilirsiniz.

İade edeceğiniz ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır ve ürün tekrar satılabilirlik halini korumalıdır (tadilat görmemiş, kirlenmemiş, vs…). İlaveten size gönderilmiş olan faturanın (beyaz nüshanın arkasındaki iade talep formunun) eksiksiz doldurulması gerekmektedir.

Eğer bütün ürünlerinizi iade ediyorsanız, faturaların her iki nüshasını göndermeniz gerekmektedir. Eğer ürünlerinizin bir kısmını iade ediyorsanız, faturanızın sadece beyaz nüshasının göndermeniz gerekmektedir

İadeniz tarafımıza ulaştıktan sonra 7 ile 15 iş günü içinde tamamlanacaktır ve sadece ürün bedelinin iadesi yapılacaktır.

İade etmek istediğiniz ürün/ürünler şirketinize fatura edilmiş ise, geri iade ederken şirketiniz tarafından düzenlenecek İADE FATURASI ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İADE FATURASI, size gelen fatura ile birebir olacak şekilde kesilmelidir. Faturası kurumlar üzerine düzenlenen sipariş iadeleri, İADE FATURASI kesilmediği takdirde işleme alınmayacaktır.

İadeniz bize ulaştığı zaman telefonla aranacak ve iade işleminiz ile ilgili size bilgi verilecektir. Telefonla ulaşamadığımız durumlarda ise size SMS ve/ veya e-posta yolu ile ulaşmaya çalışacağız.

İadenizin onaylanmasının ardından size iadeniz ile ilgili durum bilgisi mail ile bildiriliyor ve ürün bedelinizin geri ödemesini yapıyoruz. Alışverişinizi kapıda ödeme ile yaptıysanız sizin iade talep formunda ileteceğiniz IBAN numarası, hesap sahibinin adı ve soyadı bilgilerinin bulunduğu hesabınıza, iadeniz onaylandıktan 48 saat sonra ödemesi yapılacaktır.

Kredi kartı alışverişlerinizde ise yapılan iadenin ekstrenize yansıması, bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak değişebiliyor. Bu süreç her bankanın kendine özel uygulaması olup, Köy Market’in bu sürece herhangi bir müdahale hakkı bulunmamaktadır. İade işleminizin kredi kartı ekstrenize yansımasında yaşanan gecikme ile ilgili bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diğer İade İşlemleri

Yurtdışı iade işlemlerinde sadece kusurlu ürünlerde kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır. Değişim ve cayma hakkına bağlı iadelerde ise kargo ücreti üyelerimize aittir.

Üretim hatası sonucu iade etmek istediğiniz ürünleri, teslim aldığınız tarihi takip eden bir ay içerisinde bize gönderebilirsiniz. Burada da iade şartlarında olduğu gibi bize eksiksiz olarak ürün (veya ürünleri) ve faturanızın iki nüshasını gönderiniz. Ürün incelemesinden sonra sizinle irtibata geçip iade veya değişim işlemlerinizi gerçekleştirebiliriz.

Değiştirme Şartları

Köy Market’te gerçekleşen kampanyalar stoklarla sınırlı olduğundan dolayı değişim yapamıyoruz. Ürünlerinizi yukarıda belirtildiği gibi iade edebilir ve paranızı alabilirsiniz. Çok istisnai durumlarda bedenle ilgili değişim olma ihtimali vardır ancak bu da sadece arama merkezimiz ile görüşmeler sonrası olabilir.

Özel Koşullar

Niteliği itibarıyla; tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, dergiler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.Her türlü tek kullanımlık veya iç giyim ürünlerinde eğer ürünler paketinden çıkmış ve kullanılmış ise iadesi kabul edilmeyecektir.

Anneler günü ve benzeri gibi özel günlere yönelik hazırlanan ve satışa sunulan ürünlerde iade kabul edilmemektedir.

Lütfen Dikkat: Kargo tutanağını imzalamadan önce kargo paketinizin taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Kargo paketinizde herhangi bir nedenle hasar var ise teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine tutanak tutulması için kargonuzu iade ediniz. Size tarafımızdan yeni ürünleriniz derhal gönderilecektir. Kargo paketi hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden Köy Market sorumlu değildir.