Üzümsü Meyve Fidanları

Üzümsü Meye Fidanları
Meyve fidanları ülkemizde farklı bölgelerde farklı isimlerle bilinmektedir. Ayrıca ülkemizin matematik konumu sayesinde alternatif fidanların profesyonel şekilde yetiştiriciliğinin yapılması da mümkündür. Bu bağlamda insanların tercihlerinde fidanların yetişme şartları olduğu kadar yetiştirilecek olan ürünlere gelen talepler ve ürünlerin piyasa değerleri de önemlidir. Üzümsü meyve fidanları hemen her açıdan insanlar tarafından avantajlı olarak görülmektedir. Çünkü üzümsü olarak bilinen bitkilerin farklı türleri farklı iklim koşullarında yetişme alanı bulmaktadır. Kişilerin alım işlemlerinden hemen önce yaşadıkları bölgenin iklimi ile almak istedikleri fidanın iklim isteklerini karşılaştırmaları en iyi sonuçlara götürecektir.

Üzümsü Fidan Türleri
Satışa sunulan üzümsü meyve fidanları arasında ilk olarak üzümün farklı çeşitleri bulunmaktadır. bu tür çeşitler hem üzümün boyutlarının hem renklerinin hem de kabuk kalınlıklarının farklı olması ile sonuçlanmaktadır. Bazı üzümlerde ise çekirdekler ana belirleyici olarak gösterilmektedir. Genellikle tane boyutu büyük olan üzümlerin çekirdek sayısı da yüksektir. Ülkemizde son zamanlarda tüketim oranları artan ahududu ve Frenk üzümü gibi fidanlar da dikim oranlarını artırmıştır. Fakat bu tür üzüm türlerinde yetişme alanı diğerlerine göre daha dardır. İklim seçiciliklerinin fazla olması ürünlerin her yerde dikilememesine yol açmaktadır. Lakin fidan üreticilerinin bu konuda da bir önerisi bulunmaktadır. Fidanların profesyonel değil de hobi amaçlı kullanılması saksı üretimlerine olanak tanımaktadır. Siz de bu tür fidanları temin ederek saksıda üretim yapabilirsiniz.

Üzümsü Fidanların Dikimi
Üzümsü meyve fidanlarında türün değişim göstermesi elde edilen meyvelerin değişim göstermesi demektir. Fakat durum bundan ibaret değildir. Çünkü fidanların dikim zamanı da türe göre farklı sonuçlar vermektedir. Tercih edilen fidanın tür özelliklerini okuyarak hangi mevsimde dikilmesi en iyi sonucu verecek öğrenilebilmektedir. Ayrıca fidanların erkenci olup olmadığı konusuna da önem verilmelidir. Son olarak üzümsü meyve fidan türlerinde dikim öncesi toprağın havalandırılması tavsiye olunmaktadır. Toprağın havalandırılmasının yanı sıra gerekli olan gübre bakımlarının yapılması sayesinde çok yıllık bir bağa sahip olmak mümkündür. Bağların ömürlerinde dikimlerden sonraki budama, çapa gibi bakımların da etkisi büyüktür. Bundan ötürü bakımların atlanmaması gerekmektedir.

Başta aronia , frenk üzümü olmak üzere en uygun üzümsü meyve fidanlarını koymarket.com.tr den inceleyebilir, dilerseniz aynı gün kargo ve kredi kartına dokuz taksit avantajıyla hemen sipariş verebilirsiniz.

Bu ürünü sepete eklediniz: