Meyve Fidanları

Meyve Fidanları
Meyve fidanları farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Pek çok insan için bahçecilik hobi amaçlı yapılmaktadır. Bu gibi hobilerde sadece çiçek ekimi değil meyve fidanlarının kullanımı da önemli bir yere sahiptir. Aynı şekilde fidanların profesyonel amaçlar çerçevesinde kullanılması da pekâlâ mümkündür. Bunun için ise bireyler bulundukları yörelere göre bahçe oluşturmayı tercih etmektedir. Çünkü ülkemizde iklim çeşitliliği sayesinde farklı meyve fidanları kullanılabiliyor olsa da her fidan her bölgede istenen sonucu vermemektedir. Maksimum verim almak isteyen kişilerin ilk etapta bulundukları bölgede ya da sahip oldukları toprakta hangi fidanların yetişebileceğinin analizlerini yapmaları önerilmektedir. Yaptırılan ya da bireysel şekilde tamamlanan analizler uzun vadede kar getirecektir.

Meyve Fidan Çeşitleri
Ülkemizde daha önce de bahsedilen bir iklim çeşitliliği bulunmaktadır. Böylelikle farklı bölgelerimizde farklı iklim istekleri olan ürünlerin kolay bir şekilde yetiştirilmesi mümkün olmaktadır. Ürünleri yetiştirilebilmesi bağlamında meyve fidan türlerine göre hareket edilmesi önerilmektedir. Çünkü türlerin ihtiyaçları değişim göstermektedir. Elde edilen satış rakamları ise her ne kadar ürün çeşitliliği fazla olsa da bazı fidanların diğerlerinden daha çok talep gördüğünü göstermektedir. Elma, erik, kayısı, ceviz ya da badem gibi ağaçların fidanlarının satış miktarları oldukça fazladır. Fidanların satışlarındaki rakamların artmasında online satışlar da etkin rol oynamaktadır. Çünkü internet üzerinden güvenilir olarak alışveriş yapılması sayesinde istenen fidanlar adrese teslim olarak satın alınabilmektedir.

Meyve Fidanlarında Bakım
Profesyonel olarak da hobi amaçlı olarak da yetiştirilebilen meyve fidanlarında ortak nokta bakım olarak gösterilmektedir. Çünkü gereken bakım çalışmalarının yapılmadığı fidanlar istenen gelişimi gösteremeyeceklerdir. Bu alanda bakım dikim işlemi öncesinde toprağın havalandırılması ile başlamaktadır. Özellikle profesyonel bir çalışma yapmak isteyenlerin toprağı analiz ettirerek eksik olan mineral değerlerini gübrelerle sağlamaları da önemlidir. Meyve fidanı dikiminde fideler arasındaki boşluklar da önemlidir. Her ağacın boyutuna göre bir sıra ve ara boşluğu bırakılmalıdır. Böylelikle ağaçların gelişimleri birbirlerine zarar vermeden sağlanmış olacaktır. Yine aynı ekim çalışması sayesinde sulama kolaylaşacak, hasat zamanı geldiğinde ise ağaçlarda makineli şekilde toplama yapabilmek imkânı elde edilmiş olacaktır.

Başta üzümsü meyve , ceviz olmak üzere en uygun meyve fidanlarını koymarket.com.tr den inceleyebilir, dilerseniz aynı gün kargo ve kredi kartına dokuz taksit avantajıyla hemen sipariş verebilirsiniz.

Bu ürünü sepete eklediniz: