Ceviz Fidanları

Ceviz Fidanları
Ceviz fidanları bahçe işlerinde talep oranı yüksek olan fidan türleri arasındadır. Öncelikle ceviz gerek iç piyasada gerekse dış piyasada yoğun olarak kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra direkt tüketimi mümkün olan cevizler fabrikasyon işlemlerinden sonra farklı şekillerde de tüketilebilmektedir. Fiyatlarının yüksek olması da üreticiye cazip geldiği için özellikle profesyonel olarak üretim yapmak açısından pek çok insan yönlerini ceviz fidanlarına doğru çevirmektedir. Bu çerçevede fidanların türleri arasında seçim yapılması gerekmektedir. Seçimlerde bahçelerin hangi iklimde bulunduklarından topraklarının verim oranlarına kadar değişim gösteren kıstaslar incelenmektedir. Böylelikle en uygun ceviz fidesi türü en uygun bahçelerde kendilerine yer bulmaktadır.

Yerli Ceviz Fidanları
Satışa sunulan cevizlerin fiyatlarının değişim göstermesinde ceviz türlerinin etkisinin büyük olduğu bir gerçektir. Yerli ceviz fidanları bu bağlamda özellikle iç piyasada en sık denk gelinen türlerden biri olarak kendine yer bulmaktadır. Üstelik iklim seçiciliği az olan bu türde gerekli olan koşulların sağlanması halinde verim oranının yükseldiğinin de altı çizilmektedir. Ancak ekimler sırasında mesafe konusuna özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü ceviz ağaçları zaman içerisinde heybetli bir görünüm elde etmektedir. Bu neden yüzünden önerilen fidan mesafesi sekiz metreye sekiz metre olacak şekildedir. Bahsedilen mesafelerin ise en çok bir metre azaltılması uygundur. Diğer türlü ilerleyen zamanlarda ağaçlardan alınacak olan verim olumsuz şekilde etkilenecektir.

Yabancı Ceviz Fidanları
Ceviz fidanları arasında popüler olanlardan bir diğeri de yabancı olanlardır. Bu tür fidanlar özel üretim şeklinde de tanımlanabilmektedir. İç renkleri klasik olmaktan uzak bir kırmızıya sahip olan bu cevizler saksı yetiştiriciliği için de uygun olarak kabul görmektedir. Her rakımda yetiştirilebilen cevizlerin maksimum verime erişim sağlaması için ise 800 rakım ya da üzerindeki rakamlarda kendini göstermektedir. Yabancı ceviz fidanlarında bahçe dikimlerinde fidanlar arasında altışar metre bırakılması yeterli olacaktır. Sıralar arasında bırakılması önerilen mesafe miktarı ise sekiz metre olarak açıklamıştır. Dikimi yapılan ceviz fidelerinin gelişimlerinin desteklenmesi açısından on beş ila yirmi gün arasında yeterli miktarda sulanması gerekmektedir. aynı şekilde toprak bakımları da ihmal edilmemelidir.

Başta chandler , fernor olmak üzere en uygun ceviz fidanlarını koymarket.com.tr den inceleyebilir, dilerseniz aynı gün kargo ve kredi kartına dokuz taksit avantajıyla hemen sipariş verebilirsiniz.

Bu ürünü sepete eklediniz: